با سلام به همه دوستان گلم

تو این پست 2 تا موضوع رو میخوام در موردش حرف بزنم یکی معافیت از خدمت سربازی پسران بدلیل داشتن IBD و دیگری در مورد پیشنهاد یک موضوع.

اول به موضوع دوم اشاره می کنم و اونم اینه که امروز یکی از دوستان بهم پیام دادن که تعداد زیادی انما آساکول دارن که بدلیل بهبودیشون فعلا نیازی ندارند به دارو و کسایی که نیاز فوری دارن خبر بدن تا از اونجایی که پیدا کردن دارو این روزا خیلی سخت شده بخاطر بی عرضگی مسئولان واسشون بفرستیم.

این موضوع میتونه پیشنهاد خوبی باشه برامون تا از اونجایی که در بعضی از شهرامون دارو زیاده واسه دوستامون ارسال کنیم و در این کار پسندیده شرکت کنیم

 

خوب موضوع دوم معافیت سربازی هستش که الان 1 ماهه من دنبال اونم و میخوام در مورد تجربه هام واستون بگم شاید به دردتون بخوره.

اولین مرحله ارسال دفترچه آماده به خدمت جهت ارائه در کمسیون پزشکی هست که بنده بعد از ارسال حدود 20 روز بعدش نامه ای دریافت کردم برای مراجعه به کمسیون.

خوب در این مرحله یه 6تا عکس 3*4 همراهتون باشه و کپی شناسنامه و کارت ملی همراه با اصلشون.

بعد اینکه مراجعه کردم چندتا نامه به جاهای مختلف نوشتن برای استعلام که عبارت بودند از:

1- آزمایش کامل خون به یک مرکز تعیین شده

2- گرافی لگن

3- نامه به پزشک معالجتون

4- نامه به بیمارستان در صورت بستری شدنتون برای اخذ مدارک

5- کلونوسکوپی دوباره و نمونه برداری ( بیوپسی ) توسط پزشکی که خودشون تعیین کردن

بدترین مرحله و یا قسمتش بخش 5 هستش بخصوص اینکه وقتی شما دارو میخورید و بیماری در مرحله خاموشی قرار داره هیچ علایمی از بیماری مشاهده نمی شه چه در کولونوسکوپی و چه در بیوپسی و متاسفانه من در این حالت هستم و اصلیترین مدرک برای اثبات بیماری شما همین کولونوسکوپی و بیوپسی هستش.

من که بعد از اصرار و تلاش زیاد نتونستوم چوپانهای دکتر نمای کمسون پزشکی رو قانع کنم که با اینهمه مدارک بیمارستانی و بستری شدنم و تایید 3تا پزشک فوق تخصص گوارش که بنده کولیت السروز دارم که در حالت خاموشیه و اگه کولونوسکوپی هم بشم چیزی نشون نمیده بخاطر داروهایی که مصرف می کنم. در نهایت یکی از همین چوپانها بهم گفت که دارو مصرف نکن تا حالت بد بشه و برو بعدش کولونوسکوپی.

خلاصه مجبورم کردن به .... و 3شنبه قراره کولونوسکوپی بشم و جوابشو بفرستن به کمسیون. بهمین سادگی لبخند واسم دعا کنید.

در مورد موضوع اولی هم که گفتم لطفا بچه ها همکاری بکنن.