سلام خدمت دوستان گلم

بعد از مدتها من دوباره اقدام به نوشتن مطالبی در مورد خودم و زندگی خودم اینجا میکنم تا شاید دوستان هم برای نوشتن اتفاقات زندگی خودشون تشویق بشن تا بتونیم در تمام مراحل زندگیمون از تجربه هامون استفاده کنیم.

امسال بعد از مدتها اراده کردم تا به زندگی خودم روح جدیدی بدمم و واقعا روی اراده خودم حساب باز کردم.

سال جاری سال خوبی برام بوده تا حالا خدا رو شکر بعد از کولونوسکپی بهمن ماه 91و تغییر داروهام توسط دکتر جدیدم بعد از وضعیت نابسامان قبلی، وضعیت بدنم روز به روز بهتر شده است. این روزا با 2تا آساکول 800 و 1عدد قرص آزارام بیماریمو تحت کنترل در آوردم و کاملا خوب هستم.

امتحان ارشدم رو بعد از 3 ماه مطالعه سخت در کنار سر کار رفتن دادم و خیلی خوب قبول شدم ( همون شهر خودم تبریز) با رتبه خوب. و ثبت نام هم کردیم ولی فعلا کلاس نرفتم به خاطر مشغله هایی که فعلا درگیر اونم.

رسیدگی به وضعیت های خاک برسری ( ازدواج) به قول دوستان که خدا رو شکر به انجام رسیده تا حالا و بغیر از تعدادی مشکلات جزئی فعلا مشکلات خاصی نداشتم.

و مسئله خدمت سربازی که در حال پیگیری هستم.

دوستان بیان این مطالب برای گفتن این موضوع هست که همه چیز در برابر اراده انسان زانو خواهد زد اگر بهش ایمان داشته باشیم. خواستن واقعا توانستن هست.

به قول مهران مدیری توی اون فیلمش که میگه، پلنگها رو خیلی دوست دارم چون که وقتی طعمه ای رو میخواد بگیره با تمام وجود روش تمرکز میکنه، با تمام وجود به سمتش میدوه و درنهایت به خواسته ش که اون غذا هست میرسه.

بیایین توی زندگیمون هدف داشته باشیم و با تمام وجود برای رسیدن به اون تلاش کنیم. چرا که وقتی یک هدف بزرگ داشته باشید که بهش ایمان دارید همیشه مسایل حاشیه رسیدن به اون رو نمی بینید و همیشه پر انرژی برای رسیدن به هدفتون تلاش خواهید کرد.

یک پیشنهاد دیگه برای کوتاه مدت هم براتون دارم.

1-در برنامه هایی شرکت کنید که در اون احساس مفید بودن بهتون دست بده.

2- در کلاسهایی شرکت کنید که بهتون آرامش روانی و روحی بده که پیشنهاد من کلاسهای نقاشی و موسیقی هست. ( توصیه میکنم بخشی رو انتخاب کنید که شاد باشه و کلاسهای سیاه قلم و نمیدونم کلاسهای موسیقی که اعصاب آدمو خط خطی میکنه نرید)

3- برنامه ورزشی نسبت به وضعیت بدن خودتون حتما انتخاب کنید که من شنا و پیاده روی رو پیشنهاد میکنم

4- یه شغل مناسب با علایق خودتون پیدا کنید هرچند درآمدش کم باشه

5-اگه شغلی رو دوست دارید ولی امکانش نیست بدست بیارید اونو، تسلیم نشید و توانایی هاتون رو برای بدست آوردن اون شغل بالا ببرید جوری که دنبالتون بیان.

بیشتر بحثهایی که با دوستان داریم مربوط به این قضیه میشه که من کمی بیشتر در مورد آن حرف میزنم.

ببینید ما وقتی ادعامون میشه که بیشتر وقتا خونه هستیم و نمیتونیم بیرون بریم چرا وقتمونو تو خونه به هیچ و پوچ تموم کنیم ؟ کلی کتاب و جزوه و ... هست تا بتونیم توانایی های خودمون رو در مورد موضوع خاصی بالا ببریم. ولی وقتی میخوایم شروع کنیم به این جمله میرسیم (( اصلا حوصلشو ندارم ))

منم همین مشکل رو داشتم تا اینکه دیدم دوستم که پزشکی میخونه روزی 12-13 ساعت درس میخونه!!!! واقعا این آدم لایق اینه که تو زندگیش بعد چند سال ادعای اینو داشته باشه که من یه زندگی خوب باید داشته باشم.

حالا دوست خوبمون گندم خانوم که عضو انجمن هستن رو هم در نظر بگیرین که هم کولیت داشتن هم رشته واقعا سخت پزشکی رو هم میخوندن.

ببینین ما نسبت به کاشته های خودمون باید انتظار محصول داشته باشیم پس سعی کنید اگه تا امروز هم شروع نکردین از امروز شروع کنید و بذر موفقیت رو توی زندگی خودتون بپاشین.

فقط تفاوت ما با بقیه اینه که ما باید برنامه ریزی هامو رو با و در کنار یه عامل خارجی تهیه و تنظیم کنیم پس منتطر نمون و از همین الان برای زندگیت با شرایط خاص خودت برنامه بریز.

موفق باشین

علی

راستی در مورد خانم رز یه توضیحی بدم که ایشون از نویسندگی در وبلاگ انصراف دادن ولی چون نمیخوام زحماتی که ایشون اینجا کشیدن از یادمون بره اسمشونو نگه میدارم تو لیست نویسندگان.

خودم ؟ من که همیشه در خدمتتونم