توصیه هایی برای سفر های تابستانی بیماران IBD (قسمت دوم )

 

یک استراتژی رژیمی(غذایی) که هم دفاعی است وهم مغذی

رژیم غذایی که برای شما در خانه مناسب است، باید اساس برنامه های غذایی شما در طول سفر باشد. قربانی شرایط نباشید. غذاهای خشک قابل بسته بندی مانند بلغور جو و مکمل غذایی ازنمک و تآمین کننده های الکترولیت با خود بردارید. یک سردکننده با خود داشته باشید و بسته ها را خنک کنید و یک چاقو برای پوست کندن میوه ها با خود ببرید. ظرف های یک بارمصرف و قابل حمل باخود بردارید.

فقط ازآب بطریها(معدنی)استفاده کنید, همچنین برای شستشوی دهان, از قطعات یخ اجتناب کنید. خود را با غذاهای فروشنده های خیابانی در معرض خطر قرار ندهید. محل سوپرمارکتی را که می توانید از آن غذای تازه برای وعده بعدی خود بخرید مشخص کنید. سوئیت یا اتاقی را که امکانات پخت وپز در اختیار دارد رزرو کنید. با این کارشما هم در پولتان صرفه جویی کرده اید و خطرات موجود را کاهش میدهید.

استفاده از رستوران های فست فود را به خاطر نبود انتخاب های مطمئن محدود کنید. هرگز از بوفه ها چیزی نخرید. در رستوران ها  پیش از نشستن در مورد این که آیا آنها سفارش های خاصی مطابق با نیازهای غذایی شما دارند سوال کنید. در آغاز ببینید یا صحبت کنید. اگر شما به خارج ازکشورسفر می کنید زمانیکه بهترین غذاها را که مناسب شما هستند رزرو می کنید یک غذای خاص سفارش دهید. مطمئن شوید که نیازهای روزانه تان را با خود برده اید و از برنامه روزانه خود منحرف نشوید.

مواردی برای مسافرتی موفق

داروهای شما کلید حفظ سلامتی تان در موردIBD  هستند. همه داروها را با بسته بندی اصلی خود داشته باشید. اگر یک دستگاه کامپیوتر قابل حمل دارید, یک لیست از این داروها ایجاد کنید تا آنها را باخود داشته باشید. اگر شما به خارج از ایالات متحده سفر می کنید نامهایی را که داروها با آن نامها در کشورمقصد شناخته می شوند همراه داشته باشید. وب سایت CCFA (فدراسیون بیماری های کولیت و کرون اروپا ) یک صفحه به این اطلاعات اختصاص داده است.(این لیست را در سمت راست ببینید) یا ازداروساز یا پزشک بخواهید نامها را در یک لیست اصلی قرار دهد. همین کار را در مورد هر یک از محصولات OTC که استفاده می کنید بر اساس توصیه پزشکتان انجام دهید. اگرشما دارویی مصرف می کنید که به تزریق یا دم کردن نیاز دارد برنامه زمانی سفرتان را با پزشکتان درمیان بگذارید تا از استفاده بهینه دارو در طول سفرتان مطمئن شوید.

مترجم رز عزیز

و تشکر می کنم از بهار خانوم بابت کمکش در ویرایش متن

با تشکر

علی