ALOE VERA SYRUP :

موارد مصرف:

1-تقویت سیستم ایمنی

2-اشتها آور

3-بیماری برگشت محتویات معده به مری

مکانیسم اثر:

آلوئه ورا (صبر زرد) به عنوان گیاه درمانگر شناخته شده است.از خصوصیات مهم آن ترمیم زخم ها و آسیب های حرارتی والتهاب ها است . مکانیسم اثر این دارو در درمان بیماری ریفلاکس از معده به مری ناشناس است.

ماده موثر در آلوئه ورا پلی ساکاریدی به نام آسمانان است که واجد خواص آنتی اکسیدانت و محرک ایمنی است .

امروزه آلوئه ورا در درمان بیماری التهابی روده نیز استفاده میشود. در یک کارازمایی بالینی دو سو بیخبر تصادفی با کنترل پلاسبو 44 بیمار 18-80 مبتلا به کولیت اولسروی خفیف تا متوسط همراه با داروهای پیشگیری مورد مصرف خود  روزی 2 بار هر بار هم 100 سی سی از آلویه ورا در یک گروه و در گروه دیگر دارونما بود .

6 بیمار از گروه آلویه ورا و 3 بیمار از گروه دارونما حذف شدند. پس از گذشت 4 هفته درمان با آلوئه ورا موجب پاسخ بالینی بیشتر نسبت به گروه دارونما شدو رتبه بیماری در این گروه هم از نظر بالینی و هم از نظر بافت شناسی کاهش یافت.

اثر بخشی آلوئه ورا با پاسخ کلینیکی حدود 50%و نسبت شانس   بیش از 5 نسبت دارونما نشان داده شد که اثر آلوئه ورا مشابه داروی مزالازین MESALASINE است.

موارد منع مصرف:

-حساسیت شناخته شده

-حاملگی وافرادی که قصد بارداری دارند

عوارض جانبی:

 احتمال درماتیت بعد از مصرف در مواردی گزارش شده است.

تغییر رنگ ادرار به زرد یا قرمز اهمیت بالینی ندارد و محتمل به علت متابولیتهای آنتراکینون است.

 

درمان بیماری‌های روده:

گیاه آلوئه‌ورا حداقل دارای 3 اسید چرب با خاصیت ضد التهابی می‌باشد که برای معده، روده کوچک و روده بزرگ مفید هستند مصرف آلوئه‌ورا به صورت مرتب اثرات شفابخش طولانی مدت و مثبتی به همراه داشته و سیستم گوارشی را پالایش نموده و بهبود بیماری‌های روده را تسریع می‌نماید. آنترالوئین موجود در ژل آلوئه‌ورا به عنوان مسهل مؤثر عمل می‌کند.

آلوئه‌ورا در درمان استرس:
اظهار نظر دانشمند روسی برگمن آلوئه‌ورا قادر است سلول‌ها را احیاء و حیات بخشد آلوئه‌ورا می‌تواند خواص تنظیم کننده و کنترل کننده روی بدن داشته باشد و به سیستم بدن کمک کند تا در لحظات و موقعیت‌های بحرانی و استرس‌زا تعادل خود را حفظ نماید و در همین هنگام که تنظیم و کنترل سیستم ایمنی بدن را به عهده دارد به درمان‌ بخشی دیگر از بدن که بیمار است بپردازد. این عمل گیاه یا دارو Adaptojenic در زمان نیاز در آن بخش از بدن که فعالیتش کارساز و مورد نیاز باشد انجام خواهد پذیرفت و اگر مورد نیاز نباشد ظاهراً بدون فعالیت باقی می‌ماند، اگر چه در این هنگام نیز به آهستگی و به تدریج سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند.

آلوئه‌ورا در درمان پوکی استخوان:
آلوئه‌ورا
حاوی برخی مواد معدنی از جمله برن می‌باشد. این عنصر می‌تواند کمبود کلسیم را در بدن به حداقل برساند. جذب آن را تسریع نماید و همچنین آن را در تمام بدن پخش کند. از این رو مصرف آلوئه‌ورا در پیشگیری و درمان پوکی استخوان می‌توان مفید باشد.

 

 

ghazal

ممنون غزل خانوم