در این چند مدت که با این بیماری بودم شدیدا خودمو از لحاظ اینکه کم خونی وسایر عوارض این بیماری سراغم نیاد حفظ کردم و خدایش به نتایج خوبی رسیدم.

اولا حتما روزانه یک قرص از خانواده مولتی ویتامین بخورین من مولتی دیلی می خورم که واسم خیلی خوب بوده چون هم نیاز به آهنو واسه یک روز 100% تامین می کنه هم اینکه حدودا نیاز بدنو به 12 نوع ویتامین و ماده معدنی تامین می کنه.

2 هفته یک بار آمپول ویتامین ب12 تزریق می کنم که هم واسه خون سازی خوبه هم واسه جلوگیری از ریزش مو خیلی موثره که از جمله عوارض قرص های سولفالازین داره

وقتی خون ریزیتون احساس می کنید شدید می شه از شیاف استفاده بکنید که واسه این منظوره ... من از شیاف های آساکول استفاده می کنم.

همیشه تو محیط های شاد باشین

هیچ وقت نزارید که ناامیدی سراغتون بیاد چیزی که من خودم حسابی باهاش سرو کله زدم و خودمو قانع کردم که زیاد طول نمی کشه که درمان این بیماری هم مثل بقیه پیدا می شه. پس از زندگی عقب نمونیییید.

ورزش بکنید ولی نه ورزشهای سنگین بلکه ورزشهای سبک و مفرح

نکته اساسی که در عوارض این بیماری هست کم خونیه که می تونه خودش باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی بشه که میتونم اینا رو نام ببرم:

1. کم خونی خودش عامل تشدید اسهاله

2. باعث بی حالیتون می شه

3. باعث ریزش موهاتون میشه

4. بی حوصله گی و کم انرژی بودنتون می شه

و خیلی عوارض دیگه که اگه کم خونی درمان بشه متوجه می شین که چقدر فرق کرده به حالتون ( چیزی که من تجربه کردم ). به خصوص در مورد خانوم ها که عادت ماهیانه دارن و می تونه خیلی شایع تر باشه ای موضوع

منتظر نظراتتون هستم دوستان