سلام به دوستای گلم

امروز میخوام در مورد انتخاب پزشک توصیه هایی رو بکنم و تجربیاتم رو بهتون بگم.

میتونم بگم خدا نبخشه پزشک قبلیمو که اینهمه منو زجر داده. در این مدت من هم 6 تا قرص مزالازین می خوردم هر روز و هم عوارض بیماری رو داشتم با اینکه من کولیت خفیف داشتم.

اصلا پزشک قبلیم توجهی نمی کرد که شرایط بالینی و علایم من چطوریه با اینکه اونم فوق تخصص گوارش بود. چندتا قرص می نوشت و تموم. میگفت که من کامل می دونم مشکلت چیه. همین باعث شده بود دیدم کلا به پزشکها منفی بشه و هیچ تمایلی برای مراجعه به پزشک رو نداشتم. در طول این 4-5 سال هم فقط 1 بار من کولونسکوپی شده بودم.

 بعد حدودا 1سال و نیم دوری از پزشکان بنا به اصرار دوست دخترم که دانشجوی پزشکی هستند اخیرا با یکی از اساتید دانشگاه تبریز که فوق تخصص گوارش بودن قرار ملاقاتی ترتیب دادیم.

درسته وقت گرفتن سخت بود ولی بعد از ملاقات با این پزشک بزرگوار من فرق پزشک با پزشک رو فهمیدم. من فکر نمی کردم که با این همه مقاله علمی و پزشکی که خوندم و ترجمه کردم چیز تازه ای در مورد IBD باشه که من ندونم. فعلا یک جلسه با ایشون بودم ولی کلی برام امید بخش بود. قرصهامو عوض کردن و 3شنبه هم قرار کولونسکوپی دارم.

هدفم از نوشتن این مطلب اینه که بگم در انتخاب دکترتون وسواس داشته باشید و دقت کنید. در همه مطالب که از منابع خارجی برای بیماران IBD ترجمه می کردم اولین بخشش رو تخصیص می دادند به انتخاب دقیق پزشک که با توجه به زمینه فکریم برام تعجب برانگیز بود. ولی با اطلاعات و راهنمایی هایی که از این پزشک گرفتم فهمیدم چرا اینهمه تاکید دارند.

مواظب خودتون باشید

علی