کولیت السراتیو

داستان منو بیخیال چون که الان بعد از ١سال و نیم دیگه عادت کردم

بیماری کولیت السراتیو طبق تحقیقاتی که کردم یه بیماری هستش که درمان قطعی ندارد و فقط میشه اونو کنترل کرد و باهاش کنار اومد.

من ابتدا از خیلی غذاها منع شده بودم. ولی الان حالم خوبه و دارم زندگی قبلیمو دوباره بدست میآرم.

الان همه غذاها رو میخورم به غیر از شیر و غذاهای تند.

روزی هم ٣ تا قرص مزالازین میخورم که اونطور که فهمیدم ٣ قرص حداقل مقداری است که باید استفاده بشود.

هدف اصلی از ایجاد این وبلاگ استفاده از نظرات دوستانی است که این بیماری رو دارند و خودشون راههایی رو برای کنار اومدن هر چه بهتر با این بیماری بدست آوردن.

من خودم در پست بعدی تجربه هایی که بدست آوردم رو می نویسم

ممنون

/ 21 نظر / 43 بازدید
نمایش نظرات قبلی
هدیه

مرسی از پاسختون...

هدیه

پ اصا نگران نباشید خوبه ک زودتر متوجه شدین...[زبان]

هدیه

[زبان][زبان][زبان]

احسان اسفندی

26 سالمه و 2 ساله که مبتلا به بیماریه کولیت اولسترو شدم. 6 ماه با داروهای مزالازین و اساکول تحت درمان بودم. بعد از این 6 ماهداروهایم را قطع کردم و به گیاهانه دارویی رو اوردم. 9ماه کولیت خاموش بود. اما الان شدیدا خونریزی دارم. لطفا کمکم کنید.

بهار

بهارهستم 25ساله؛حدود6سال خونریزی داشتم البته خفیف؛تحت درمانم نبودم!!!!سال89 باوضع خیلی بدوESR بالابامصرف روزانه 9مزالازین وداروهایی که استعمال داخلی داشتن شروبه درمان کردم تاالان که روزی سه تا مزا...استفاده میکنم وتقریباء بیماریم تحت کنترله؛چندماهه دردمعده شدیدوحالت تهوع دارم،3تیرنوبت آندوسکوپی دارم...شایدمعدمم آره!!احسان جان تاجایی که من میدونم داروهاتونبایدقطع کنی حتی بابهبود علائم ،الانم نگران نباش من یه سری سه ماه خونریزی شدیدداشتم ولی باز کنترل شد.....

غزل

سلام 37 سال دارم و حدود 6 ساله مبتلا به این بیماری هستم. تمام این علائم و ناراحتیها رو میتونم تحمل کنم اما اینکه آخر و عاقبت این بیماری کانسر کولون هست عذابم میده... دارم مبارزه میکنم با بیماری و هنوز تسلیم نشدم، چندین بار خواستم از شغل پر استرسی که دارم و بیماریمو تشدید میکنه انصراف بدم اما هربار با خودم میگم نباید تسلیم بشم. فقط از خدا میخوام تنها فرزندم مثل خودم زود بی مادر نشه. دیروز دنبال مطلبی در مورد بیماریم میگشتم که وبلاگ شما رو پیدا کردم. خیلی خوب و عالیه. برام دعا کنید

غزل

با سلام و تشکر از پاسختون. شما درست میگین اما همون 30% هم رقم بالایی هست، اولسر روده احتمال تبدیل به بدخیمی رو داره بخاطر همین هرچند سال یکبار باید کولونوسکوپی مجدد انجام بشه تا ضایعات اولسره و پولیپهای بدخیم قبل از متاستاز سریعا" تشخیص و با عمل جراحی برداشته شه، بنابراین توصیه میکنم دوستان مبتلا به IBD تحت نظر پزشک باشن و تستهای تشخیصی رو انجام بدن. من نرس هستم و شغلم پرستاری از بیماران و در یه بیمارستان مشغول به کار هستم. بیماری که از بیماران دیگه پرستاری کنه نوبره مگه نه؟

غزل

آره دیگه [نیشخند] اما بدیش اینه که wc نزدیک استیشن پرستاریمونه [شوخی]

سبا

[لبخند]میشه بگین السراتیو چیه؟

علیرضا

علی آقا شما دقیقاً خودت مشکل چی داری؟ چند سال داری؟ ازدواج کردی؟